MOM w słoiczkach Gerber

Obecnie w wielu sklepach spożywczych, a także supermarketach można spotkać słoiczki z daniami dla dzieci. Są one bardzo wygodne w użyciu i ułatwiają rodzicom codzienne odżywianie dzieci. Szczególną popularnością cieszy się marka Gerber, niestety kiedyś jej reputacja została chwilowo zachwiana.Marka Gerber od lat zajmuje się przygotowywaniem…

Marka Gerber od lat zajmuje się przygotowywaniem posiłków w słoiczkach dla dzieci. Są to między innymi zupki, dania obiadowe, dania jednoskładnikowe, desery czy soczki. W ich przygotowywaniu wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane produkty pochodzące z ekologicznych upraw i hodowli. Ale w dwóch słoiczkach, które kilka lat temu stanowiły nowość na rynku, dało się zauważyć pewną informację w składzie. Otóż było to oznaczenie” MOM”, czyli mięso oddzielane mechanicznie.

Sprawa MOM w słoiczkach wzbudziła ogólne poruszenie,…

Sprawa MOM w słoiczkach wzbudziła ogólne poruszenie, gdyż mięso oddzielane mechanicznie nie jest mięsem pierwszej jakości, zawiera wszelkie ścięgna, chrząstki i kosteczki i zwykle wykorzystuje się je w produkcji parówek gorszej jakości. Jak więc to możliwe, by takie mięso znalazło się w słoiczkach dla dzieci renomowanej firmy. Gerber natychmiast wystosowało oficjalne oświadczenie w sprawie MOM w słoiczkach.

Znalazły się w nim informacje, iż proces oddzielania został wykorzystany jedynie w stosunku do korpusów drobiowych, a wszelkie testy i badania wykonane na tych daniach, zanim trafiły do sprzedaży, nie wykazały żadnych zastrzeżeń. Zatem zawarte w nich mięso, jak i całe dania są pełnowartościowe i bezpieczne dla dzieci. Po jakimś czasie Gerber zdecydowało wycofać ze sprzedaży te dwa słoiczki z MOM.

Jedna odpowiedź

  1. 8Daria8 07/08/2015

Zostaw odpowiedź