MOM w słoiczkach Gerber

Obecnie w wielu sklepach spożywczych, a także supermarketach można spotkać słoiczki z daniami dla dzieci. Są one bardzo wygodne w użyciu i ułatwiają rodzicom codzienne odżywianie dzieci. Szczególną popularnością cieszy się marka Gerber, niestety kiedyś jej reputacja została chwilowo zachwiana.


dzieci

Foto: img.interia.pl

Marka Gerber od lat zajmuje się przygotowywaniem…

Marka Gerber od lat zajmuje się przygotowywaniem posiłków w słoiczkach dla dzieci. Są to między innymi zupki, dania obiadowe, dania jednoskładnikowe, desery czy soczki. W ich przygotowywaniu wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane produkty pochodzące z ekologicznych upraw i hodowli. Ale w dwóch słoiczkach, które kilka lat temu stanowiły nowość na rynku, dało się zauważyć pewną informację w składzie.

Otóż było to oznaczenie” MOM”, czyli…

Otóż było to oznaczenie” MOM”, czyli mięso oddzielane mechanicznie. Sprawa MOM w słoiczkach wzbudziła ogólne poruszenie, gdyż mięso oddzielane mechanicznie nie jest mięsem pierwszej jakości, zawiera wszelkie ścięgna, chrząstki i kosteczki i zwykle wykorzystuje się je w produkcji parówek gorszej jakości. Jak więc to możliwe, by takie mięso znalazło się w słoiczkach dla dzieci renomowanej firmy. Gerber natychmiast wystosowało oficjalne oświadczenie w sprawie MOM w słoiczkach.

dzieci

Foto: dziecisawazne.pl

Znalazły się w nim informacje, iż proces oddzielania został wykorzystany jedynie w stosunku do korpusów drobiowych, a wszelkie testy i badania wykonane na tych daniach, zanim trafiły do sprzedaży, nie wykazały żadnych zastrzeżeń. Zatem zawarte w nich mięso, jak i całe dania są pełnowartościowe i bezpieczne dla dzieci. Po jakimś czasie Gerber zdecydowało wycofać ze sprzedaży te dwa słoiczki z MOM.

Jedna odpowiedź

  1. 8Daria8 07/08/2015

Zostaw odpowiedź